برش لیزر را بیشتر بشناسید!

وقتی که در سال ۱۹۶۵ وسترن الکتریک برای اولین بار دستگاه لیزر را ساخت فکر نمی کرد که همه ی شهر پر بشه از دستگاه های برش لیزر و این همه کاربرد  و محصول واسه این دستگاه پیدا بشه متن پیش رو خلاصه ای پیشینه، نحوه کار، اجزا دستگاه برش لیزر و کاربرد های اون هست.

معرفی:

بشر لیزر فناوری است که برای برش مواد از لیزر استفاده می کند گستره ی کاربرد دستگاه برش لیزر آنقدر زیاد است که علاوه بر واحد های صنعتی  در کسب کار های کوچک و مدارس نیز می توان آن را دید. برش لیزر به وسیله آینه های دستگاه برش لیزر و سپس کانونی شدن اشعه ی لیزر بوسیله ی لنز دستگاه لیزر کار برش را انجام می دهد.

استفاده ی همزمان از اشعه ی لیزر و ماشین کنترل عددی یا سی ان سی منجر به برش طرح های متفاوت و گوناگونی می شود که بوسیله ی جی کد های ساخته شده توسط نرم افزار های برش لیزر به دستگاه برش لیزر معرفی میگردند.

پیشینه و تاریخچه ساخت دستگاه برش لیزر:

اولین دستگاه برش لیزر در مرکز تحقیقات وسترن الکتریک در سال ۱۹۶۵ ساخته شد. بعد از آن در سال ۱۹۶۷ بریتانیایی ها از از جت گاز اکسیژن برای برش فلزات استفاده کردند در اوایل دهه هفتاد بود که از این تکنولوژی برای برش تیتانیوم در صنایع هوافضا استفاده گردید. در همین زمان در از CO2 برای برش مواد غیر فلزی نظیر چوب، پارچه، چرم وغیره استفاده گردید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *