کسب و کار

نحوه قیمت دهی خدمات برش لیزر | نکات کاربردی برای لیزرکاران✔️

قیمت دهی برش لیزری

اجناس و خدمات بسته به میزان ارزشی که برای مشتری به همراه دارد، قیمت گذاری می‌شود. همچنین پارامتر قیمت گذاری به قدری مهم و حساس است که در جذب مشتری بسیار اثر گذار است. چنانچه شما محصول یا خدمتی را عرضه کنید و بیش از ارزش آن قیمت گذاری کنید، مشتریان شما را به گران فروشی متهم می‌کنند.
در برش لیزری نیز همواره نحوه‌ی قیمت دهی سخت و پر دردسر است به میزانی که همواره میان لیزرکار و مشتری در این مورد  بحت و جدل صورت می‌گیرد.

در ادامه خواهیم خواند:

قیمت دهی برای برش لیزر غیرفلزات

اکثر لیزرکاران به دو شیوه قیمت خدمات خود را مشخص می‌کنند. اولین روش که در بین بیشتر لیزرکاران مرسوم است، دریافت هزینه‌ای مشخص به ازای هر دقیقه برش لیزر است.

سوالی که هم اکنون ممکن است به ذهن شما برسد، چگونگی محاسبه زمان برش لیزر هر کار می‌باشد. در جواب باید گفت که همه‌ی دستگاه‌های برش لیزر مجهز به نمایشگر کوچکی است که در آن پارامترهایی مهم نظیر مدت زمان برش لیزر، سرعت حرکت هد برش و قدرت برش لیزر را نمایش می‌دهد.

چنانچه به برش لیزری علاقه مند هستید و در مورد تکنولوژی و نحوه‌ی برش در این دستگاه جویای اطلاعات بیشتری هستید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله "آشنایی با برش لیزری و تکنولوژی آن" را مطالعه کنید.

هزینه‌ی دریافتی به ازای هر دقیقه بین لیزرکاران متفاوت است و هرکس با توجه به کیفیت خدمت و برش خود، این هزینه را دریافت می‌کند.

در این بین بعضی از لیزرکاران برای جذب بیشتر مشتری، با هزینه کمتری نسبت به سایرین فعالیت می‌کنند.

البته ذکر این نکته حائز اهمیت است که در سفارش‌های تعداد بالا که کار به صورت سری انجام می‌گیرد، هزینه‌ی دریافتی به ازای هر دقیقه از سوی لیزرکار بسیار کمتر از کار های عادی است.

دومین روش قیمت دهی در این حرفه، دریافت هزینه‌ای مشخص به ازای هر سانتی متر مربع مساحت کار است.

این روش به دلیل نداشتن شفافیت و سختی بیش از اندازه در محاسبه‌ی قیمت، محبوبیت کمتری در بین لیزرکاران دارد.

چنانچه علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد دستگاه برش لیزر غیرفلزات هستید، به شما پیشنهاد می‌کنیم تا مقاله "آشنایی کامل با دستگاه برش لیزر غیرفلزات" را مطالعه کنید.

قیمت دهی برای برش لیزر فلزات

در برش لیزر فلزات نیز مشابه  برش لیزر غیرفلزات قیمت دهی انجام می‌شود. به این معنا که در برش لیزر فلزات نیز به ازای هر دقیقه، هزینه‌ی مشخصی دریافت می‌شود. اما تفاوتی که در این مورد وجود دارد، دریافت هزینه‌ی مشخص بعنوان حق ورودی دستگاه برای کارهایی با مدت زمان برش کوتاه است.

هزینه‌ی خدمات برش لیزر فلزات به نسبت برش لیزر غیرفلزات به خاطر موارد بسیاری نظیر تکنولوژی‌ پیشرفته‌تر و گران قیمت‌تر برش لیزر فلزات ، بسیار بالا است.

البته در مواردی هم بعضی از لیزرکاران برای دریافت هزینه همچون برش واتر جت به ازای هر میلی متر مربع قطعه کار، هزینه‌ای مشخص دریافت می‌کنند.

اگر شما به حرفه برش لیزری علاقه مند هستید و قصد شروع به کار در این حرفه را دارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم تا مقاله"شروع به کار در برش لیزری" را مطالعه کنید.

معیارهای قیمت دهی

در ارزش گذاری یک خدمت معیارها و پارامترهای مختلفی دخیل است. به این معنا که ارائه‌ی یک خدمت به قیمت بالا لزوما دلیلی بر گران فروشی نیست و حتی بالعکس ارائه خدمت با قیمت پایین، همواره با کیفیت مناسبی همراه نیست.

در حرفه برش لیزری برخی از مهم‌ترین پارامترهای اثرگذار در قیمت گذاری عواملی است که به مختصر در ذیل به توضیح آن می‌پردازیم:

 تحویل کار به موقع

خوش قولی یکی از مهم‌ترین پارامترها برای هر کسب وکاری است. چرا که همه‌ی انسان‌ها به طور ذاتی از بدعهدی و بد قولی بیزار هستند و همین عامل سبب شده است که تحویل کار به موقع به مشتری از ارزش‌های مهم و ارزنده به حساب آید.

 تمیزی در کار نهایی

مشتری‌ها انتظار دارند تا خدمت یا محصول مورد نظرشان به بهترین شکل و کیفیت به دست شان برسد. از این رو تحویل کار نهایی به صورت تمیز و مرتب به مشتری یک ارزش ارزنده به حساب می‌آید که سبب جلب نظر مشتری می‌گردد.

 ارائه خدمات بالاتر از نیاز مشتری

انسان‌ همواره از کمک گرفتن و مشورت گرفتن استقبال می‌کند و به آن حس مثبت از خود نشان می‌دهد. از این رو ارائه‌ی خدمت فرای نیاز مشتری باعث ایجاد حس اطمینان خاطر در وی می‌گردد و به عنوان یک ارزش خیلی ارزنده محسوب می‌گردد.

البته باید به این نکته توجه کرد که زیاده روی در هر عمل و کاری سبب زیان و ضرر می‌گردد پس این خدمت اضافه نباید به گونه‌ای انجام شود که سبب نارضایتی مشتری گردد.

شما می‌توانید با به اشتراک گذاری این مقاله با دوستان و علاقه‌مندان، تیم محتوایی شابلونت را در ادامه‌ی این مسیر حمایت کنید.

هم چنین با ثبت سوالات و نظرات خود در این قسمت، ما را از نکات مثبت و منفی ابعاد گوناگون این مقاله آگاه سازید.

نوشته های مشابه

4 دیدگاه در “نحوه قیمت دهی خدمات برش لیزر | نکات کاربردی برای لیزرکاران✔️

 1. مصطفی گفت:

  سلام.ممنون بابت مقاله خوبتون
  سوالی داشتم. الان عرف قیمت هر دقیقه برش لیزر چند تومان است؟

  1. سلام
   ماکزیمم قیمتی که شنیده میشه لیزرکاران به تاریخ الان دریافت می‌کنند، سه هزار تومان به ازای هر دقیقه برش است.
   این قیمت کاملا دل به خواه و بسته به شرایط متفاوتی است

 2. سامان گفت:

  سلام .مقاله تون عالی بود
  یه مشکلی دارم من
  مشتری ها رو چیجوری میتونم متقاعد کنم که مبلغی که می‌پردازن، منطقیه و گرون نیست؟

  1. سلام
   شما باید بتوانید که با توجه به خدمات و ارزش افزوده ای که برای مشتری ارائه می‌دهید، مشتری را نسبت به هزینه ی دریافتی راضی و خرسند کنید تا حاضر باشد به خاطر خدمات با کیفیت شما هزینه بیشتری پرداخت کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *